✅CO NISZCZY DREWNO KONSTRUKCYJNE



Bezstratna impregnacja stolarki budowlanej natryskiem na gorąco


-Przedstawiona grupa owadów ksylofagów, to tak naprawdę jedynie niewielka część „zjadaczy drewna”. -Jak wynika z faz rozwoju tych owadów, osobniki dorosłe „jedynie” wygryzają dziury w drewnie i składają w nich setki jaj.
-Tak naprawdę najpoważniejsze zniszczenia struktury drewna powodowane są przez larwy, które niejednokrotnie nawet przez kilkanaście lat potrafią drążyć w drewnie aż do jego całkowitego zniszczenia.

-STAN LARWALNY U TYCH OWADÓW MOŻE TRWAĆ NAWET KILKANAŚCIE LAT, zanim przekształcą się w owady dorosłe, a w tym czasie bez przerwy żrą Twoje cenne drewno !

-Mamy nadzieję że ten krótki opis pozwoli Państwu zrozumieć jak ważna jest impregnacja biobójcza, a zwłaszcza oferowana przez nas impregnacja mumifikująca owady, również w stanie larwalnym. Technologia jest szybka , tania , bezstratna i niezwykle skuteczna..

Kołatek-larwy żerują w drewnie przez okres 10 lat od wyklucia się z jaj.
🕷Kołatek. Owad ma długość do 5 milimetrów, natomiast larwa do 6 mm. Samica składa 30-60 jaj. W formie larwalnej żerują od 1 do 3 lat, ale zdarza się, że okres ten wydłuża się nawet do 10 lat. Żeruje do momentu całkowitego zniszczenia drewnianego przedmiotu.


Miazgowiec-larwy żerują w drewnie przez okres 3 lat od wyklucia się z jaj.
🕷Miazgowiec. Długość ciała od 2,5 do 5 mm. Jaja są składane w łącznej liczbie od 50 do 200 sztuk (średnio 70). Larwy (maksymalna długość 6 milimetrów) żerują do 3 lat.


Spuszczel pospolity-larwy żerują w drewnie przez okres nawet 18 lat od wyklucia się z jaj.
🕷Spuszczel pospolity. Długość jego ciała wynosi od 8 do 22 milimetrów. Larwy mają długość do 3 centymetrów. Samica składa jaja od 200 do 500 sztuk. Larwy przeobrażają się w osobniki dorosłe po upływie około 3-7 lat. W skrajnych przypadkach rozwój larw może trwać nawet 18 lat.


Trzeń korowy-larwy żerują w drewnie przez okres do 6 miesięcy od wyklucia się z jaj.
🕷Trzeń korowy. W przypadku silnego opanowania drewna przez szkodnika dochodzi do całkowitego zniszczenia wewnętrznej jego struktury, pozostaje jedynie cienka jak papier ścianka zewnętrzna. Przepoczwarzenie następuje po upływie około 4 miesięcy żerowania.


Tykotek pstry-larwy żerują w drewnie przez okres nawet do 10 lat od wyklucia się z jaj.
🕷Tykotek pstry. Dorosłe osobniki osiągają długość 5-9 milimetrów, a larwy około 1 centymetra. Samica składa jaja w szczelinach materiału drzewnego, średnio 60 sztuk. Okres wylęgu trwa 20-35 dni. Żerowanie larw trwa około 2 lat, a w niektórych warunkach nawet 10.


Wyschlik grzebykorożny-larwy żerują w drewnie przez okres około 5 lat od wyklucia się z jaj.
🕷Wyschlik grzebykorożny. Długość jego smukłego ciała wynosi średnio 4 milimetry. Samice składają po kilka jaj w wydrążonych tunelach, których głębokość waha się od 5 milimetrów do 1,5 centymetra, następnie umierają i blokują swoim ciałem otwór wylotowy. Wylęg larw następuje po kilkunastu dniach. Larwy rozwijają się kilka lat i osiągają długość do 7 milimetrów.


Zmorsznik czerwony-larwy żerują w drewnie przez okres od 2 do 3 lat od wyklucia się z jaj.
🕷Zmorsznik czerwony. Występuje w Polsce dość często. Dorosłe osobniki są długie na 1-2 centymetry. Samica składa około 700 jaj w szczelinach drewna. Larwy wykluwają się po upływie kilkunastu dni. Mogą one osiągnąć długość wynoszącą 3,5 centymetra. Żerują przez okres do 2-3 lat.